جمعیت هلال احمر استان البرز | رئیس جمعیت هلال‌احمر در گفتگوی اختصاصی با ایرنا: حاشیه‌سازان دستاوردهای دولت را هدف قرار داده‌اند

جمعیت هلال احمر استان البرز

پنج شنبه، 8 خرداد 99 - ساعت 20 :40: 19

نوشته شده در تاریخ 7 مهر 98 چاپ

رئیس جمعیت هلال‌احمر در گفتگوی اختصاصی با ایرنا: حاشیه‌سازان دستاوردهای دولت را هدف قرار داده‌اند

دکتر پیوندی در این گفتگو از نمونه برداری از آب زمزم و ارسال آن به آزمایشگاه نیز خبر داد و افزود:

به دلیل شایعاتی که در مورد وجود فلزات سنگین در آب زمزم پخش شده بود، هیات اعزامی جمعیت هلال احمر نمونه های متفاوتی را از آب زمزم تهیه و پس از بازگشت به تهران آنها را به آزمایشگاه فرستاد. نتایج اولیه حاکی از آن است که در نمونه های گرفته شده هیچ گونه آلودگی ناشی از آرسنیک یا فلزات سنگین مشاهده نشده است.

او با اشاره به اینکه پس از حضورش در جمعیت هلال احمر هیچ اقدام اقتصادی جدیدی آغاز نشده است، اذعان داشت:

از همان بدو ورود گروهی را مامور ساماندهی به اوضاع اقتصادی این شرکت ها کردم و از آنها خواستم تا برای ساماندهی وضعیت آشفته آنها فکری بکنند. به هر حال در برخی از پروژه های موجود، منافع مردم درخطر بود و در برخی موارد فعالیت ها نیمه کاره مانده بود. متاسفانه حوادث عمده ای که در شش ماهه بعد از ورود من به هلال احمر مثل زلزله کرمانشاه و سقوط هواپیما و نظایر آن رخ داد باعث شد تا نتوانیم به سرعت به این وضعیت آشفته رسیدگی کنیم. در نتیجه بسیاری از پرونده های موجود که به دوران فعالیت من به ارث رسیده بود مسکوت باقی ماند و سرانجام هم برخی افراد از ابهامات موجود در آنها سوء استفاده کرده و با بزرگنمایی و نسبت دادن آنها به دوره فعلی، حاشیه هایی را برای جمعیت هلال احمر درست کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر اطلاق واژه فساد به کل جمعیت هلال احمر، تعمیم های بی مورد و اخبار کذب فراوان را به دلیل دو علت مهم دانست و افزود:

جمعیت هلال احمر در سیل فروردین امسال بسیار خوش درخشید و توانست آبرو و اعتباری را برای دولت و نظام در راستای خدمت به مردم پدید آورد. رکورد بی سابقه کمک های مردمی که اکنون به صورت نقدی از ۲۳۰ میلیارد تومان فراتر رفته نشانه ای از این اعتماد و اعتبار است. دقیقا همین موضوع دو گروه را دل آزرده ساخت. نخست کسانی که اغلب در داخل کمر همت برای تخریب دستاوردهای دولت بسته اند و دیگری گروهی که اغلب در خارج اعتماد مردم به نهادهای حاکمیتی را بر نمی تابند.

دکتر پیوندی به بازداشت همزمان مدیران دو شرکت بزرگ خودروسازی با رییس این سازمان اشاره کرد و افزود:

در مورد مدیران دو مجموعه بزرگ خودروسازی که صدها برابر سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر گردش مالی دارند، شاهد آن بودیم که حرف و حدیثی به میان نیامد و کسی ادعا نکرد که مثلا وزیر مربوطه باید استعفا بدهد و فلان اتفاق باید بیفتد. اما همزمان با آنها رئیس سازمان کوچکی در دل دریای بزرگ هلال احمر برای دو هفته بازداشت می شود و شاهد این حجم عظیم از خبرسازی ها و اخبار دروغ هستیم.

همه اینها نشان می دهد که چیزی فراتر از پیوندی و هلال احمر در سیبل قرار دارد. آنها دستاوردهای دولت و اعتماد عمومی به نهادهای حاکمیتی را نشانه گرفته اند. هرجا اتفاق مثبتی رخ داد، بلافاصله با فعالیت های رسانه ای و به هر بهانه ای باید تخریب شود.

Back To Top