جمعیت هلال احمر استان البرز | عملکرد داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان البرز در یک ماه اخیر

جمعیت هلال احمر استان البرز

جمعه، 22 آذر 98 - ساعت 51 :03: 14

نوشته شده در تاریخ 17 مرداد 98 چاپ

عملکرد داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان البرز در یک ماه اخیر

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان البرز با اشاره به حضور فعال و آمادگی داوطلبان در صحنه های مختلف، فعالیت های این حوزه را در تیرماه تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر استان البرز؛

داود رجبی محور اصلی برنامه های حوزه داوطلبان را اهمیت و ضرورت خدمت به مردم و اهتمام در رفع مشکلات اقشار آسیب پذیر جامعه دانست و افزود: از فعالیتهای شاخص این حوزه در تیرماه میتوان به اعزام هشت کاروان های سلامت، و ارائه خدمات ویزیت رایگان، مشاوره روانشناسی، پایش سلامت و آموزش های امدادی به حدود ۱۰۵۰ نفر اشاره کرد.

وی اجرای طرح ملی نیابت را بهانه ای برای دلجویی از سالمندان زرمان و آسیا عنوان کرد و افزود: اعضای داوطلب استان البرز در راستای این طرح با خانواده معزز چهار شهید گرانقدر این استان دیدار کردند.

رجبی بیان کرد: با برپایی هفت ایستگاه سلامت در مناسبات مختلف، پایش سلامت (سنجش فشارخون و تست قندخون) برای عامه مردم انجام شد.

این مقام مسئول با اشاره به اجرای پروژه های داوطلبی در تیرماه اذعان داشت: خیر داوطلب شهرستان کرج با پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان به عنوان ودیعه مسکن، مشکل یکی از خانواده های نیازمند را مرتفع کرد؛ همچنین اعضای داوطلب نیکوکار این شعبه، دو دستگاه ویلچر و یک واکر به بیماران نیازمند اهدا کردند.

وی همچنین از خدمات حمايتی_درمانی به انجام عمل جراحی زانوی کودک سیل زده توسط پزشک داوطلب اشاره کرد و گفت: ارجاع سی کودک کار به چشم پزشک داوطلب، جهت پیگیری و تکمیل درمان و همچنین پرداخت کمک هزینه پرتودرمانی یکی از مددجویان از دیگر خدمات ارائه شده طی یک ماه اخیر بود.

داود رجبی اعلام کرد: با توجه به اجرای ماهانه طرح حمایت ماندگار و استقرار اكيپ سيار انتقال خون در جمعيت هلال احمر شهرستان اشتهارد، در تیرماه ۵۰ واحد خون توسط اهالی این شهرستان اهدا شد.

وی تصریح کرد: اعضای داوطلب این جمعیت با برپایی ایستگاه های سلامت، توزیع نذورات و ارزاق بین نیازمندان، اعزام کاروان سلامت، طرح نیابت و.... فرا رسیدن ایام دهه کرامت را گرامی داشتند.

معاون امور داوطلبان توانمندسازی اعضا را از جمله اهداف این حوزه برشمرد و بیان کرد: با شروع فصل تابستان با استفاده از ظرفیت نیروهای متخصص داوطلب، کارگاه هایی جهت ارتقاء توانمندی اعضا برگزار می‌شود.

رجبی با اشاره به راه اندازی خانه های هلال و تقویت جامعه روستایی و توانمند سازی روستائیان بیان کرد: شعبه های نظرآباد و اشتهارد، در مرحله اول دوره های آموزشی برای دهیاران را برگزار کردند، و در مرحله دوم آموزش اهالی روستا اجرایی خواهد شد.

تهیه و تنظیم: زهره حقیقیان

Back To Top