جمعیت هلال احمر استان البرز | مدرسه ایمن جامعه تاب‌آور

جمعیت هلال احمر استان البرز

دوشنبه، 6 خرداد 98 - ساعت 03 :16: 02

نوشته شده در تاریخ 11 آذر 97 چاپ

مدرسه ایمن جامعه تاب‌آور

 

همزمان با سراسر کشور، مانور ایمنی و زلزله در مدارس سراسر استان البرز با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز؛

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان البرز، کشور ایران را از کشورهای زلزله خیز دنیا معرفی کرد و گفت: مربیان جمعیت هلال احمر با حضور در مدارس سراسر استان، دانش‌آموزان، مربیان و خانواده‌ها را آموزش دادند.

وی مدارس راپایگاه پیشگیري و مدیریت بحران محله مجاور مدرسه دانست و اضافه کرد:سطح آگاهی و آمادگی ساکنان محله‌های مجاور مدارس ایمن، باید ارتقا پیدا کند و از ظرفیت مدارس در حوادث استفاده شود.

محمدباقر خلفی بیان کرد:با توجه به خطر بالای زلزله در ایران و اهمیت ارتقای آمادگی مردم برای مواجهه با اثرات زلزله،همه ساله مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس کشور، برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: علاوه بر دانش‌آموزان و مسئولان مدارس استان البرز، مردم محلات نیز در برنامه مانور زلزله و ایمنی مشارکت داده شدند.

وی تصریح کرد: هر خانواده ایرانی یک امدادگر، شعار اصلی جمعیت هلال احمر است و کارکنان و اعضا تلاش می‌کنند تا با آموزش دانش‌آموزان، سفیرانی در هرخانواده داشته باشیم.

خلفی در خصوص لزوم تاسیس کانون‌های دانش‌آموزی هلال احمر در مدارس، ادامه داد: با آموزش مباحث طرح ملی دادرس و تاسیس کانون‌های دانش‌آموزی می‌توانیم جامعهای تاب‌آور و مدرسه ‌ای ایمن در سراسر کشور داشته باشیم.

وی با اعلام اینکه استان البرز برای نخستین بار میزبان مسئولان کشوری در مانور زلزله بود عنوان کرد: شوراي ایمنی محله با مسئولیت مدیر مدرسه و با همکاري مسئولان مدیریت بحران شهر، انجمن اولیاء و مربیان مدرسه و معتمدان محل، آتشنشانی، هلال احمر و شهرداري منطقه تشکیل شد.

وی درباره سناریو مانور زلزله مدرسه فاطمه پزشکی اظهار کرد: با صدای آزیر زلزله، دانش‌آموزان یک دقیقه در محل‌ها امن مدرسه پناه‌گرفتند و بعد از صدای آژیر با حفاظت از سر و گردن به فضای باز رفتند.

تنظیم: هدیه الزهرا خوشنویس

Back To Top