جمعیت هلال احمر استان البرز | ‍ کارگاه آموزشی مدیریت بحران ویژه دهیاران و رؤسای شورای روستاهای بخش مرکزی برگزار شد.

جمعیت هلال احمر استان البرز

جمعه، 28 تیر 98 - ساعت 06 :18: 02

نوشته شده در تاریخ 15 آبان 97 چاپ

‍ کارگاه آموزشی مدیریت بحران ویژه دهیاران و رؤسای شورای روستاهای بخش مرکزی برگزار شد.

 

جمعیت هلال‌احمر شهرستان کرج در کارگاه آموزشی مدیریت بحران ویژه شوراهای روستاهای بخش مرکزی که به همت بخشداری مرکزی کرج برگزار شد، حضور مؤثری داشت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر استان البرز ؛

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان کرج اظهار داشت: مباحث مطرح شده در این کارگاه در دو بخش ارائه گردید که در بخش اول سرفصل های آشنایی با سازمان مدیریت بحران و مفاهیم مدیریت بحران و در بخش دوم در خصوص خانه های هلال و نقش هلال احمر در بحران و مدیریت بحران مبتنی بر جامعه مطالبی بیان شد.

وی تشکیل جوامع تاب آور در مقابل بحران را راه حل اصلی آمادگی در برابر سوانح دانست و افزود: جامعه ای آماده است که تک تک افراد آن جامعه آماده باشند و نه تنها دستگاه های آماده ای وجود داشته باشند که فقط در زمان بحران به کمک جامعه می آیند.

در ادامه این کارگاه وی خانه های هلال را بستر مناسبی جهت واکنش سریع و صحیح در زمان بحران عنوان کرد و گفت: با توجه به سازماندهی مناسب نیروها در این مراکز می توان زمان پاسخگویی در بحران ها را کاهش و میزان تاب آوری جامعه را با توجه به آموزش امداد و کمک های اولیه به عموم مردم و بالابردن آگاهی عموم جامعه بخصوص در روستاها افزایش داد.

خاطر نشان می گردد در این کارگاه که با حضور مهندس مهرور مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز، مهندس شفقی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج ‌و دکتر مسچیان بخشدار مرکزی کرج برگزار شد سرفصل های سیستم فرماندهی سانحه، ساختار مدیریت بحران، چرخه بحران، سیستم توزیع و آشنایی با جمعیت هلال احمر تدریس و مقرر گردید دهیاران درخواست تأسیس خانه هلال را از طریق بخشداری مرکزی به جمعیت ارائه و مکانی جهت افتتاح خانه هلال در نظر بگیرند.

تنظیم: حیدری

Back To Top