جمعیت هلال احمر استان البرز | پدافند غیرعامل ساده ترین روش دفاع مردم درمقابل دشمنان است

جمعیت هلال احمر استان البرز

جمعه، 28 تیر 98 - ساعت 32 :27: 02

نوشته شده در تاریخ 14 آبان 97 چاپ

پدافند غیرعامل ساده ترین روش دفاع مردم درمقابل دشمنان است

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمرالبرز گفت: پدافند غیرعامل به عنوان ساده‌ترین، کم هزینه‌ترین‌ و صلح‌آمیزترین روش‌ دفاع یک ملت در مقابل دشمنان است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز؛ به تقل از ایرنا، ناصر چرخساز روز یکشنبه به مناسبت هفته پدافند غیرعامل درحاشیه مانور فرضی بمباران هوایی که در مدارس استان البرز برگزارشد، افزود: پدافند غیرعامل نوعی دفاع فنی و مدیریتی با مشارکت نهاد‌ها و سازمان‌های مختلف و حتی مردم برای کاهش آسیب پذیری، تلفات انسانی، خسارات مالی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدات دشمنان تعریف می‌شود.
وی اضافه کرد: برای آشنایی دانش‌آموزان با راه‌های مقابله با تهدیدات دشمن و کاهش آسیب در زمان بحران، کارگاه‌های آموزشی پناهگیری و خروج اضطراری، کمک‌های اولیه، اسکان اضطراری و غیره در برخی مدارس استان البرز توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر و سایر ارگان‌های خدمت رسان برگزار شد.
چرخساز درخصوص سناریو مانور بمباران هوایی اظهار داشت : با اعلام وضعیت سفید دانش آموزان به کمک نیروهای امدادی از محل حادثه خارج شدند، سگ‌های زنده یاب (آنست) جست وجوی مصدومان را آغاز و نجاتگران به سایر مصدومان فرضی مانور با تریاژ، کمک‌های اولیه، برپایی چادرهای اسکان اضطراری و انتقال به مرکز درمانی خدمات ارائه کردند.
وی افزود: در این مانور جمعیت هلال‌احمر، مرکز فوریت‌های پزشکی ، نیروی انتظامی، سازمان ایمنی و آتش‌نشانی، فرمانداری، شرکت های آب، برق و گاز توانمندی‌ و آمادگی خود را برای ارائه خدمات در حوادث به نمایش گذاشتند.
هشتم تا 14 آبان ماه هفته پدافند غیرعامل نام گذاری شده است.

Back To Top