جمعیت هلال احمر استان البرز | البرز استان‌ برتر کشور در بسیاری از شاخص‌های هلال احمر است

جمعیت هلال احمر استان البرز

سه شنبه، 2 بهمن 97 - ساعت 18 :11: 14

نوشته شده در تاریخ 24 ارديبهشت 97 چاپ

البرز استان‌ برتر کشور در بسیاری از شاخص‌های هلال احمر است

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز گفت: البرز با توجه به نوپا بودن با مشکلات زیرساختی مواجه است اما یکی از استان‌های برتر کشور در بسیاری از شاخص‌های هلال احمر است

به گزارشروابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز ،

ناصر چرخساز ظهر امروز در دیدار استاندار با شورای مدیران جمعیت هلال احمر استان البرز به مناسبت گرامیداشت هفته هلال احمر اظهار داشت: استان البرز با توجه به نوپا بودن با مشکلات زیرساختی مواجه است اما یکی از استان‌های برتر کشور در بسیاری از شاخص‌های هلال احمر است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز با بیان اینکه 223 نفر در هلال احمر البرز بصورت اداری و کادر مشغول به خدمت هستند، افزود: در بخش‌های مختلف همچون امداد و نجات این جمعیت دارای 7 پایگاه بین شهری، 6 کشیک امداد در شهرستان‌ها، یک پایگاه سگ های جستجوگر نجات و یک بالگرد است.

چرخساز با اشاره به اینکه در برنامه‌های امسال توسعه پایگاه امداد و نجات در اشتهارد، نظرآباد و ساوجبلاغ را در دستور کار داریم و در محمدشهر نیز درصدد تکمیل آشیانه بالگرد نیز هستیم، ادامه داد: بالگردی که در اختیار ما قرار دارد در بحث اورژانس در اختیار علوم پزشکی قرار گرفته و بالگردهایی که در سطح استان تهران است فعالیت لازم را در مواقع ضرور در البرز دارد.

چرخساز تصریح کرد: ذخیره اقلام مورد نیاز در انبارها 4 تا 10 درصد افزایش دارد و با توجه به اینکه معین استان تهران هستیم باید این ذخایر افزایش یابد.

وی با بیان اینکه معاونت درمان و توانبخشی البرز در سطح کشور یکی از معاونت‌های به‌روز و توانمند محسوب می‌شود، گفت: داروخانه مرکزی هلال احمر استان البرز 70 میلیارد تومان فروش داشته و استان‌های دیگر برای تامین دارو به البرز مراجعه می‌کنند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان البرز با بیان اینکه بیش از 200 کانون جوانان در استان وجود دارد و در بحث جوانان تفاهم نامه‌ای با سازمان مبارزه با مواد مخدر منعقد شده است، بیان کرد: در حال حاضر 2 هزار نفر عضو جوان داوطلب در استان البرز وجود دارد که در اقدامات خیرخواهانه نیز شرکت فعال دارند.

وی با بیان اینکه در آموزش تکمیلی دانشگاه علمی کاربردی هلال احمر فعال است و این دانشگاه تاکنون بیش از یک‌هزار و 500 فارغ التحصیل داشته است، اضافه کرد: طرح برند ساختمان ایمن را با مشارکت مدیریت بحران استانداری البرز در دستور کار قرار داده‌ایم که به مرور زمان در ابعاد مختلف توسعه پیدا می‌کند.

Back To Top