جمعیت هلال احمر استان البرز | هلال احمر فارغ از اندیشه ها در صدد نجات جان انسانهاست

جمعیت هلال احمر استان البرز

سه شنبه، 2 بهمن 97 - ساعت 15 :25: 14

نوشته شده در تاریخ 24 ارديبهشت 97 چاپ

هلال احمر فارغ از اندیشه ها در صدد نجات جان انسانهاست

 

استاندار البرز گفت: هلال احمر فارغ از دین، سیاست، نژاد و اندیشه ها است و تنها بدنبال نجات جان انسان هاست.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمرالبرز،دکتر محمدعلی نجفی در نشست صمیمانه با شورای مدیران هلال احمر استان به مناسبت هفته هلال احمر که صبح پنجشنبه در پایگاه محمدشهر برگزار شد با اشاره به اینکه این سازمان متاثر از دین، آیین و حضرت علی (ع) که بزرگترین امدادگر بودند نقش آفرینی می کند، افزود: رسالتی که هلال احمر دارد فارغ از دین، سیاست، نژاد و اندیشه ها است و تنها بدنبال نجات جان انسان هاست.

وی ادامه داد: امروزه کسانی برای امدادرسانی و خدمت به دیگران آماده می شوند و قصد کمک دارند که تنها بدنبال کسب رضایت خداوند هستند.

نجفی گفت: کشور ما در معرض بحران های طبیعی است که می تواند منشا خطرات بسیاری باشد و نیز از ۴۱بلای طبیعی شناخته شده در ایران ، البرز مستعد ۳۱حادثه است.

وی با بیان اینکه همواره از شعار بدور بودم و درصدد اقداماتی عملیاتی هستم افزود: قدردان نیروهای امداد و نجات هلال احمر هستیم که بدون هیچ چشمداشتی در راه نیک کمک به مردم گام برمی دارند.

استاندار البرز با تاکید بر ضرورت تقویت انبارهای امداد و نجات اضافه کرد: البرز در شرایط ویژه ای قرار دارد بخصوص اینکه معین استان تهران نیز است.

وی گفت: باید درصدد جذب اعتبارات ویژه برای این بخش باشیم و در تمامی بخش ها ارتقا خدمات مورد تاکید است.

نجفی با بیان اینکه عملکرد و اقدامات هلال احمر در البرز بسیار چشمگیر است افزود: جوانان فعال و پویا در هلال احمر نقش پررنگی دارند و باید در عمل به آنها فرصت حضور داد.

وی عنوان کرد: نشاط در حوزه جوانان بواسطه هلال احمر بیشتر است چراکه در این راستا اعتماد به نفس و حس مفید بودن در آنها تقویت می شود.

استاندار البرز گفت: در تمام جلسات تخصصی استان جوانان باید بعنوان ناظر بر مصوبات و تصمیم ساز حضور داشته باشند.

وی افزود: دانشگاه علمی کاربردی هلال احمر رسالت سنگینی در آموزش جوانان ایفا می کند چراکه ارائه دروس به صورت تئوری بتنهایی کافی نیست.

Back To Top