جمعیت هلال احمر استان البرز | مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه جمعیت هلال احمر در استان البرز: انقلاب اسلامی دنیا را متحول کرد.

جمعیت هلال احمر استان البرز

سه شنبه، 2 بهمن 97 - ساعت 52 :14: 14

نوشته شده در تاریخ 21 بهمن 96 چاپ

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه جمعیت هلال احمر در استان البرز: انقلاب اسلامی دنیا را متحول کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز، حجت الاسلام علی الهی در مراسم سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب که در جمعیت هلال احمر این استان برگزار شد، ضمن تبریک دهه فجر و فرارسیدن یوم الله 22 بهمن، اظهار کرد: یکی از مشکلات اساسی رژیم گذشته پیش از انقلاب، خالی شدن بدنه اداره کننده کشور از بعضی از شخصیت ها و کارشناسانی بود که می توانستند با ارائه برنامه و نقشه راه ، به اداره درست کشور پرداخته و نقد کنند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه جمعیت هلال احمر در استان البرز با بیان اینکه هر اتفاقی در نظام شاه افتاد به پای شخص شاه نوشته خواهدشد، عنوان کرد: شاه به دلیل خودکامگی و تجربه تلخ شخصی که از حضور رجال پرتجربه و نظامی های استخوان دار درجایگاه نخست وزیری داشت، نمی خواست نخست وزیر را از میان رجال صاحب نام انتخاب کند. شاه برای رفع این بحران، هویدا را به سمت نخست وزیری انتخاب کرد.

وی با اشاره به اینکه هویدا شخصیتی نداشت که در مقابل شاه ایستادگی کند، او خود را چاکر و مطیع محض شاه و مجری تمامی اوامر ریز ودرشت و فرمانهای درست و نادرست شاه می دانست افزود: هویدا نه بدلیل دوستی با حسنعلی منصور ، که بدلیل بی کفایتی و آلتِ بی اراده بودنش و رسم اطاعت و بندگی داشتن و تملق و چاپلوسی ، به عنوان نخست وزیر انتخاب شد.

حجت الاسلام و المسلمین الهی با اشاره به اینکه به اقرار ساواک ، هویدا هیچ تجربه و برنامه ای برای اداره کشور نداشت ، تاکید کرد: هیئت دولت، وزرا و غیره از مردان صاحب عقل و دانش خالی شد و به نوشته سفیر وقت انگلیس : بحث و گفت و گوی جلسات هیئت دولت منحصر به مسائل کوچک و پیش پا افتاده ای بود که شاه اتخاذ تصمیم را به نخست وزیر و یا هیئت دولت محول می نمود .

وی با بیان اینکه مادر فرح در خاطرات عنوان کرده که اطرافیان شاه و به خصوص هویدا شاه را باد کرده و او را به عنوان عقل کل می نامیدند، و این بزرگترین ظلم به شاه بود ، گفت: شاه خودش نیز کسانی را انتخاب می کرد که چاپلوسی کنند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه جمعیت هلال احمر در استان البرز، خاطرنشان کرد: شاه باور کرد که از هر حیث سرآمد دیگران است .شاه خود را بالاتر از دیگران می دید.

وی افزود: سیاست مداران آمریکا از قبیل نیکسون و کی سینجر برای اداره آمریکا و جهان رهنمود می دادند اما وقتی به کشور ایران آمده بودند، برای شاه چاپلوسی می کردند و می گفتند که شاه از بهترین سیاست مداران است و برای اخذ رهنمود از اعلیحضرت به ایران آمده ایم . و البته این چاپلوسی ها به خاطر دریافت امتیاز از وی و دوشیدن ایران بود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه جمعیت هلال احمر استان البرز در بخش پایانی سخنان خود، با اشاره به تماس تلفنی شاه با نیکسون ، در اواخر عمر خود، خاطرنشان کرد: شاه به آنها گفت که آرزو دارم که یکبار دیگر به حکومت برسم و به جبران سال ها دوستی باشما، به دشمنی با آمریکا بپردازم. و قطعا سرنوشت من درس عبرتی برای سایر حکام خواهد بود که به شما اعتماد نکنند .

به گفته حجت الاسلام الهی امام خمینی (ره) از ابتدا به فکر راهنمایی شاه بود اما شاه هیچکدام از رهنمود ها را نپذیرفت و به مردم ستم می کرد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه جمعیت هلال احمر در استان البرز بیان کرد: تاریخ معلم خوبی برای مسئولان است که از آن درس بگیرند

 

 

 

 

photo_2018-02-10_15-53-58.jpg.

Back To Top