جمعیت هلال احمر استان البرز | آماده باش کامل نیروهای عملیاتی هلال احمر کرج

جمعیت هلال احمر استان البرز

جمعه، 28 تیر 98 - ساعت 05 :41: 02

نوشته شده در تاریخ 20 فروردين 98 چاپ

آماده باش کامل نیروهای عملیاتی هلال احمر کرج

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان کرج از فعالیت‌های انجام شده توسط نیروهای امدادی این جمعیت در بارش های اخیر شهرستان خبر داد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز؛

سید فتح اله هاشم نژاد در خصوص فعالیت‌های انجام شده گفت: با توجه به هشدار وقوع سیل در استان البرز ضمن آماده باش به تیم های عملیاتی ۳۰تن از کارکنان و نجاتگران عملیاتی بصورت ۲۴ساعته در شعبه کرج مستقر شدند.

وی افزود: برای تخلیه آب مناطق دچار آبگرفتگی، هشت دستگاه موتور پمپ آماده به کار شد.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان کرج بیان کرد: با توجه به اعلام آبگرفتگی در محدوده ترمینال شهید کلانتری اتوبان کرج- قزوین و زیرگذر محمدشهر در محدوده دولت آباد، 10نجاتگر با دو دستگاه خودرو نجات و سه پمپ آب به محل اعزام شدند.

وی اضافه کرد: نیروهای عملیاتی با کمک آتش‌نشان‌ها از ساعت 8 صبح روز گذشته عملیات تخلیه آب را آغاز کردند و بعد از چهار ساعت تلاش مداوم زیرگذر محمدشهر باز شد.

وی ادامه داد: گروهی دیگر از نجاتگران با حضور در محدوده ترمینال شهید کلانتری، آب جمع شده در این مسیر را خارج کردند.

این مقام مسئول اظهار کرد: شهرستان کرج به سه منطقه مرکزی و شرقی، شمالی و جنوبی تقسیم و نجاتگران کادر این جمعیت، مسئول هر قسمت شدند.

وی در خصوص آمادگی نهادها برای اسکان اضطراری شهروندان بیان کرد: سالن‌هایی در کرج، محمدشهر و ماهدشت با هماهنگی نهادها در نظر گرفته شده تا در صورت نیاز شهروندان بصورت اضطراری در آن‌ها اسکان داده شوند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان کرج از پیش بینی و تعیین نقاط آسیب پذیر شهرستان کرج در برابر سیل احتمالی خبر دادو اضافه کرد: در نشست هماهنگی میان نجاتگران جمعیت هلال احمر شهرستان کرج و پیش‌بینی نقاط پر خطر در برابر سیل، نقشه نقاط پرخطر در برابر این حادثه طبیعی تهیه شد.

هاشم نژاد اظهار کرد: در این نشست، سیاوش سلمان شوکتی، نجاتگر کوهستان این جمعیت از طریق نقشه‌های ماهواره‌ای، نقاط آسیب پذیر را مشخص و اعلام کرد.

وی در ادامه برنامه‌ریزی‌های صحیح امدادرسانی را ضروری دانست و تصریح کرد: در این نشست عملیات‌های انجام شده در روز گذشته نقد و بررسی شد تا نجاتگران در عملیات‌های بعدی موفقیت بیشتری کسب کنند.

گفتنی است، هاشم نژاد از همشهریان خواست برای پیشگیری از حوادث، از تردد غیر ضروری در جاده‌ها و حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند.

رابط خبری شعبه کرج: سمیه حیدری

تظیم: هدیه الزهرا خوشنویس

Back To Top