جمعیت هلال احمر استان البرز | دانش‌آموزان امدادگران و آتش‌نشانان مانور زلزله

جمعیت هلال احمر استان البرز

دوشنبه، 6 خرداد 98 - ساعت 00 :45: 02

نوشته شده در تاریخ 11 آذر 97 چاپ

دانش‌آموزان امدادگران و آتش‌نشانان مانور زلزله

 

مانور سراسری زلزله همزمان با سراسرکشور در دو مدرسه پسرانه شهیدرجایی ودخترانه شهید اسحاقی شهرستان طالقان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمراستان البرز؛

مسئول دفتر نمایندگی جمعیت هلال احمر شهرستان طالقان با اشاره به این که همه ساله مانور زلزله وایمنی با پخش آژیر زلزله از رادیو درمدارس سراسر شهرستان برگزارمی شود بیان کرد: بیستمین مانور سراسری زلزله وایمنی با حضور اعضای کانون های دانش آموزی و با همکاری مدیریت بحران وفرمانداری، اورژانس، آتش نشانی، آموزش و پرورش در روز چهارشنبه اجرا شد.

ویبا تاکید بر شعار مدرسه ایمن، جامعه تاب‌آور بیان کرد: در بیستمین مانور زلزله، دانش‌آموزان، کارکنان مدارس، اولیای دانش‌آموزان و ساکنان محله‌های مجاور مدرسه آموزش‌های پناهگیری و خروج اضطراری را فرا گرفتند.

کلاته در خصوص اهمیت برگزاری مانور زلزله در سطح مدارس گفت: این مانورها با هدف کاهش خسارت جانی و مالی ناشی از زلزله با ارتقا فرهنگ ایمنی، مقاوم سازی وارتقا مهارت‌های فردی و جمعی دانش آموزان و واکنش صحیح و سریع در برابر زلزله در دو مدرسه دخترانه و پسرانه شهرستن طالقان برگزار شد.

وی ادامه داد: دانش آموزان در کارگاه‌های چهار روزه با روش‌های پناه گیری صحیح، خروج اضطراری واصول کمک‌های اولیه آشنا شدند.

وی درباره اجرای مانور اظهار کرد: همزمان با مدارس سراسر کشور زمین لرزه‌ای رخ داد که دانش آموزان به روش‌های مثلث حیات و DCH در مناطق امن پناه گرفتند و بعد از زلزله بصورت ایمن و اضطراری از سالن مدرسه خارج شدند.

کلاته افزود: گروهی از دانش‌آموزان شریان‌های آب، برق و گاز مدرسه را قطع کردند و افراد آموزش دیده به مصدومان فرضی کمک‌های اولیه رساندند و تا چادر درمانگاهی که توسط دانش‌آموزان امدادگر برپا شده بود حمل کردند.

وی اضافه کرد: دانش‌آموزان آتش‌نشان، حریقی که در بوفه مدرسه ایجاد شده بود را به کمک کارکنان آتش‌نشانی خاموش کردند.

این مسئول در پایان گفت: افزایش سطح ایمنی، کاهش خطرپذیری و پیامدهای ناشی از وقوع حوادث در مدارس با تربیت تیم‌های دانش‌آموزی آماده برای مقابله با حوادث ازجمله اهداف جمعیت هلال احمر در اجرای طرح ملی دادرس است که هلال احمر می کوشد با تربیت دانش آموزان به عنوان مدیران بحران مدارس آنان را برای روزهای سخت آماده سازد.

رابط خبری شعبه طالقان: سیدرضا میرسلیمی

تنظیم: هدیه الزهرا خوشنویس

Back To Top